KONST / Litografier / Färglitografi 15042060
nr 1504 2060
Ilon Wikland
(f. 1930), Sverige
Signerad, numrerad 106/310, Motiv från boken vår i Bullerbyn. Färglitografi, bildmått: 47x62 cm, yttermått inklusive ram: 51x66 cm
Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 21 november 2022
kl 20:50:35
2.000 kr
2.200 kr
2.400 kr
2.600 kr
2.800 kr
21 nov